Монтаж вентиляторів для ванної (настінні осьові)

Ольга Мочалова
Ольга Мочалова
Зміст:

  Під час встановлення побутових витяжних вентиляторів важливо правильно виконати такі дії – вибір місця встановлення, кріплення і встановлення повітропроводів, електричне підключення і відведення конденсату. Розглянемо все по порядку.

  Вентилятори для ванної кімнати осьового типу частіше встановлюють у стіну, рідше у стелі. Під час вибору місця слід враховувати, щоб відстань між вентилятором і припливною решіткою (або щілиною, у крайньому разі – вхідними дверима) була на максимальному видаленні, але водночас руху повітря не виникало перешкод. Так само слід враховувати IP (ступінь захисту електроприладів) обраної вами моделі, залежно від цього слід враховувати відстань від ванної/душової (чи допустиме потрапляння бризок, струменів води, рекомендовано IP X5).

  Як встановити настінний вентилятор у ванній кімнаті?

  Якщо розглядати конкретно вентилятори Maico, то вони кріпляться за допомогою пружинних затискачів у каналі повітропроводів (ECA, AWB, AWC). У середньому, для побутових витяжних вентиляторів осьового типу не рекомендується використовувати повітропроводи завдовжки понад 5 метрів. Якщо повітропровід розташовано вертикально, потрібно встановлювати відведення конденсату із сифоном, підключення до системи зливового водовідведення будівлі.

  Для нормальної роботи вентилятора обов’язково забезпечити нормальний приплив повітря. Як приклад розглянемо вентиляцію ванної, це може бути проміжок між дверима і підлогою або припливна решітка, встановлена в дверях. Така схема не допустить потрапляння “відпрацьованого повітря” з ванної кімнати, туалету або кухні в житлові кімнати, забезпечуючи нормальну вентиляцію цих приміщень.

  Потрібна консультація щодо обладнання?
  Ви можете звернутись до наших експертів за допомогою
  Зв’язатись

  Не рекомендується:
  Витяжні вентилятори не рекомендують ставити в будинках із відкритими джерелами вогню (каміни, печі тощо), оскільки для таких випадків потрібен розрахунок припливного повітря інженером і можливе встановлення додаткових заходів для припливу повітря.

  Рекомендації з обслуговування.
  Звісно, у процесі роботи вашого вентилятора на лопатях його крильчатки, внутрішніх стінках і стінках повітропроводу може скупчуватися бруд, тому слід визначити частоту його обслуговування і періодично проводити чищення.

  Схеми підключення настінних побутових вентиляторів

  Підключення вентилятора Maico серії ECA Piano STANDART

  Схема підключення осьового вентилятора Maico ECA Piano H (з датчиком вологості)

  Схема підключення вентилятора Maico ECA Piano TC (з регульованим часом вибігу після переривання живлення)

  Схема підключення та монтажу осьового вентилятора для ванної Maico ECA ipro

  Замовити консультацію

   Натискаючи кнопку “Надіслати”, ви погоджуєтесь з Правилами обробки персональних даних