Рекуперація тепла в системі вентиляції Maico – рішення для дому та квартири

Ольга Мочалова
Ольга Мочалова

Природна вентиляція за допомогою відкривання вікон – не найкраще рішення у 21 столітті. Погіршена екологія, викиди із заводів та фабрик, близьке розташування до дорожніх трас і навіть елементарний пил – все це стоїть на шляху чистого повітря у будинку. Все частіше люди вважають за краще встановлювати у власних будинках системи вентиляції, і повірте, це не забаганки і не рекламні прийоми – це бажання дихати чистим і свіжим повітрям.

В Україні одним із лідерів на ринку кліматичної техніки не перший рік стає продукція Maico. Німецький виробник поєднує якість матеріалів, сучасний дизайн і тривалу продуктивність техніки.

Потрібна консультація щодо обладнання?
Ви можете звернутись до наших експертів за допомогою
Зв’язатись

Але крім чистого повітря, люди все більше стали піклуватися про екологію, воліючи використовувати її ресурси в міру. Якщо говорити про систему вентиляції, то варто звернути увагу на функцію роботи з рекуперацією тепла. Адже вона спрямована на максимально скорочення додаткової енергії на нагрівання повітря. Рекуперація призначена для повторної переробки повітря, що є в приміщенні, що також дозволяє економити на опаленні.

Більш детально, що таке рекуперація тепла, як вона працює в системі вентиляції, і навіщо її встановлювати – розглянемо далі.

Рекуперація тепла – це функція системи вентиляції, яка призначена для передачі тепла від повітря, що видаляється, припливному за допомогою теплообмінника. Таким чином у приміщення потрапляє тепле та комфортне повітря. Крім того, скорочуються витрати, оскільки рекуператор дозволяє розвантажити систему опалення в холодну пору року.

Що потрібно враховувати, плануючи систему вентиляції з рекуперацією:

 • метраж приміщення;
 • кількість осіб у квартирі, будинку тощо;
 • з чого зроблено приміщення;
 • товщина стіни;
 • якість склопакетів;
 • дахове покриття і т.д.

Також варто знати, що якщо температура повітря, яке видаляється, висока, то повітря, що надходить, буде нагріватися сильніше. Рекуперація теплової енергії – це не тільки ефективне рішення для обігріву приміщень, а й економічно вигідне.

Теплообмінники діляться на кілька видів:

 1. Роторний рекуператор – елемент системи вентиляції, призначений нагрівати повітря, що надходить. Візуально це коло, всередині якого знаходяться металеві гофровані листи. Робота рекуператора відбувається за рахунок електродвигуна. Також виключено замерзання пластин рекуператора.
 2. Пластинчастий рекуператор – передає тепло від витяжного повітря припливному, створюючи приємну температуру в приміщенні. Техніка дозволяє не тільки заощадити на електроенергії, а й подбати про ресурси природи. Для виготовлення даного рекуператора переважно використовують алюміній, по-перше, він має високий коефіцієнт тепловіддачі, а по-друге, стійкий до корозії.

Установки Maico WS оснащені пластинчастим рекуператором, пропонуємо ознайомитися з деякими моделями, представленими на нашому сайті:

 • Maico WS 320 KBET – передбачений калорифер попереднього нагріву, байпас та ентальпійний теплообмінник.
 • Maico WS 320 KET – має калорифер попереднього нагріву та ентальпійний теплообмінник.

ПВУ Maico мають високу ефективність рекуперації повітря – до 90%, це дозволяє клієнтам отримати не лише якісну вентиляцію, а й економію на опаленні. У разі ентальпійного рекуператора відбувається повторне використання не тільки тепла, але і вологи, що дозволяє підтримувати оптимальний рівень вологи в приміщенні.

Підбиваючи підсумки, варто відзначити, що рекуперація в системі вентиляції – це не забаганка, а розумна необхідність.

Вас зацікавило це рішення? Зв’язуйтесь з нашими консультантами за номером (044) 599-10-20. Консультація, відповіді на запитання, професійний підхід, а головне якісна техніка гарантовані.

Замовити консультацію

  Натискаючи кнопку “Надіслати”, ви погоджуєтесь з Правилами обробки персональних даних