Вентиляція у квартирі: припливно-витяжна вентиляція на базі Maico
На сьогоднішній день все більше людей звертають увагу на якість мікроклімату і розуміють важливість вентиляції у квартирі. Як вибрати вентиляцію, враховуючи всі особливості приміщень, з чого варто почати і як уникнути поширених помилок, ми розглянемо далі.
Вентиляція – це регульована система повітрообміну як для житлових, так і комерційних будівель. Правильна вентиляція приміщень сприяє постійній подачі та забору повітря. Зі свого боку, це забезпечує максимально комфортне перебування у квартирі.
Вентиляція квартири ділиться на два види: природна та примусова. Природна вентиляція у квартирі – це всім давно знайоме провітрювання приміщень. Його навряд чи можна назвати ефективним, оскільки хоча повітря і надходить у кімнати, воно не може працювати повноцінно, а особливо цілодобово. Варто сюди додати шум, пил і комах, які потрапляють через відчинене вікно. У зимову пору року такий метод малоприємний через холод, вітер та інші погодні умови. Примусова вентиляція у квартирі – коли техніка, методом забору і викиду повітря, забезпечує приміщення правильним повітрообміном.
Крім того, також необхідно розуміти поняття “рекуперація”. Рекуперація повітря – це максимально ефективне перероблення тепла і вологи, принцип якого полягає в покроковій роботі:
- забір підвищеної вологи і теплого повітря з ванних кімнат і санвузлів;
- рух повітря через рекуператор і відбір частинок тепла;
- викид забрудненого повітря назовні;
- надходження холодного повітря з вулиці в рекуператор, його нагрівання і подача в чисті зони квартири (дитячі, спальні, вітальні, ігрові).
З огляду на це можна підсумувати, що рекуперація тепла в системі вентиляції відіграє важливу роль. Її робота необхідна для забезпечення максимально правильного мікроклімату в квартирі та підвищення енергоефективності.
Встановлюється рекуператор всередині припливно-витяжної установки, тому зовні непомітний.
Види примусової вентиляції
Для початку потрібно знати, що існує два види регульованої вентиляції:
- централізована;
- децентралізована.
Робота обох систем ефективна і якісна, але відмінності все ж є. Вентиляція у квартирі варіанти розглянемо далі.
Централізована вентиляція
Централізована вентиляція – надійна система на базі ПВУ (наприклад, Maico WS 320 KB). Від неї прокладено два типи повітропроводів:
- припливний повітропровід – постачає свіже повітря в кімнати;
- витяжний повітропровід – забирає відпрацьоване повітря.
Наявність централізованої вентиляції передбачає розведення повітропроводів, відповідно – опуск стель. Це необхідно враховувати під час проєктування і планування свого простору.
Важливою перевагою є те, що система, незважаючи на свою потужність, виробляє досить низький рівень шуму, зокрема завдяки якісним шумоглушникам і невисокому рівню звукового тиску самої ПВУ. Приміром, Maico WS 320 KB за ефективності в 320 м³/год має показник шуму – всього 36 дБ(А).
Керування системою здійснюється за допомогою смартфона або ПК, через додаток Air Home.
Централізовану вентиляцію слід здійснювати на етапах проєктування забудови, або ж до початку ремонтних робіт чи розробки дизайн-проєкту.
Так ви максимально якісно продумаєте планування і розміщення меблів. Але також можливо реалізувати цю систему і після ремонту квартири. Для цього може знадобитися певне втручання, але можливе мінімальне порушення ремонтних робіт.
По закінченню монтажу повітропроводи закривають гіпсокартоном, візуально це має дуже лаконічний вигляд (буде видно тільки дифузори та решітки). Якщо канальна вентиляція у квартирі виконується в лофт-стилі, то повітропроводи теплоізолюються каучуковою теплоізоляцією чорного кольору, що має дуже стильний вигляд.
Припливно-витяжна вентиляція у квартирі – буде максимально ефективною саме за централізованої системи вентиляції на базі вент. установки.
Вона може бути:
- Вертикальна – зручна під час експлуатації, монтаж може проводитися практично в будь-яких технічних приміщеннях, навіть на балконі (за умови його обігріву).
- Горизонтальна – установка проводиться методом зашивання під стелю. З точки зору доступу, це не дуже зручно. Опуск стель стає великим, тому потрібно обов’язково передбачити невеликий люк для заміни фільтрів і на випадок технічних неполадок.
Рекомендуємо саме перший вид встановлення – вертикальний, оскільки вони ефективніші, зручніші та функціональніші.
Децентралізована вентиляція
Децентралізована вентиляція квартира Maico – другий тип системи вентиляції, яка підходить для встановлення у квартирах після закінчення ремонтних робіт, або коли можливість опустити стелі відсутня.
Децентралізована вентиляція від Maico здійснюється на основі Maico Push Pull. Одним із плюсів цієї техніки є невеликі розміри – трохи більші за витяжний вентилятор.
Maico PushPull встановлюються в кожній кімнаті. Монтаж обладнання відбувається в стіну. Хоча його робота не настільки ефективна, як робота централізованої вентиляції, порівнювати їх нерелевантно. Якщо ваша квартира невелика за метражем, то продуктивності децентралізованої системи буде достатньо.
Робота децентралізованої вентиляції відбувається попарно. Наприклад, є два рекуператори, кожен розташований в окремій кімнаті, при цьому вони взаємодіють. Установки чергують повітря, одна подає 45 м³/год, друга забирає і так кожні 60 секунд, змінюючи вектор дії. Це сприяє якісній і безперебійній роботі.
Вентиляція має бути в балансі, це означає, що скільки повітря подається в приміщення, стільки й забирається, а робота вентиляції має проходити у взаємодії з іншими системами для зручної експлуатації.
У проєктуванні децентралізованої системи вентиляції важливу роль відіграє витяжний вентилятор, який може монтуватися в: технічних приміщеннях, ванній, санвузлі, гардеробній, коморі тощо. Децентралізована система і витяжні вентилятори, хоча й розташовані в різних приміщеннях, їхня взаємодія нерозривна. Під час увімкнення вентилятора сигнал передається установкам, які починають діяти за принципом подачі повітря, кожен по 30 м³/год. Важливо, щоб він був із таймером і вмикався разом зі світлом з єдиної клавіші. Так, після того як ви вийдете з ванної, таймер відпрацює ще 24 хвилини, потрібні для повного видалення вологи та запахів, а потім автоматично вимкнеться. Якщо таймер у системі відсутній, (а ви забули натиснути на вентиляцію, виходячи з ванної) температура в приміщенні стрімко знизиться, оскільки техніка Push Pull не отримала сигнал для роботи.
Рекомендуємо звернути увагу на вентилятори з таймером від Maico: AWB TC, ECA Ipro KVZC, ER VZC.
Візуально децентралізовані вентустановки PushPull практично непомітні, декоративна кришка білого кольору лаконічно впишеться практично в будь-який інтер’єр. А якщо забудовник вашого будинку не дозволяє порушувати дизайн зовнішнього фасаду, можливе встановлення практично непомітного торця.
Як забезпечити якісний повітрообмін в квартирі
Потрібно враховувати, що забезпечення якісного повітрообміну залежить від поділу квартири на зони:
- “Чисті” – ті частини квартири, де мешканці відпочивають, працюють, грають і загалом проводять більшу частину свого часу. До цих зон належать: вітальні, кабінети, спальні, ігрові та дитячі кімнати. Активна подача свіжого повітря має здійснюватися обов’язково.
- “Брудні” – це санвузли, гардеробні, комори, ванні та душові кімнати. У цих зонах є ризик виникнення запахів, грибка, плісняви, підвищеної вологості та конденсату (від герметичності або викиду води).
Вентиляція в цих зонах працює за простим принципом: подача повітря – чисті зони, забір – брудні.
Видалення повітря у ванних кімнатах здійснюється не тільки для усунення вищевказаних проблем, але й через високу енергоефективність у цій зоні.
Рекуперація завдяки наявності вологи та високої температури не тільки ефективно працює, а й економить ваші гроші, повторно використовуючи наявні ресурси.
Також припливно-витяжна вентиляція у квартирі вимагає безпорожньої системи – це невеликий отвір 7 мм між дверима і підлогою, який дає змогу повітрю переміщатися по всій квартирі. Навіть якщо двері кімнат будуть зачинені, повітрообмін може здійснюватися, проникаючи крізь щілини.
Природна припливна і примусова витяжна вентиляція у квартирі може бути виконана за допомогою відносно бюджетних повітряних клапанів. Їхнє встановлення відбувається безпосередньо в стіну і приховується решітками зовні та всередині. Це своєрідний перетікаючий потік повітря: двері відчиняються – повітря всмоктується, коли зачиняються – виштовхується.
Через невелику щілину клапан пропускає необхідну кількість повітря для взаємодії з вентилятором. Таким чином припливна вентиляція у квартирі налагоджена максимально грамотно. Якби обмін відбувався виключно через провітрювання з вікон, то кількість повітря була б надмірно великою, а це нераціонально з точки зору енергоефективності та балансу.
Існує три види Maico вентиляторів, які застосовуються в системі клапан + вентилятор – це серії ER, AWB і ECA Ipro.
Варто враховувати, що за температури -3° робота клапана припиняється. Металева пружина від впливу холоду стягується, затискаючи прохід для повітря. Коли температура підвищується – клапан відкривається. Тому для України ця техніка ефективна не на всі 100%, оскільки може застосовуватися тільки в теплу пору року.
Як правильно підібрати вентиляційну установку
Як же вибрати типорозмір припливно-витяжної установки? Усе просто, важливо враховувати кількість людей, які проживають у будинку. Існує три показники повітря на одну людину за ДБН В.2.5-67:2013 Опалення, вентиляція та кондиціювання:
- мінімальний – 15 м³/год;
- оптимальний – 25 м³/год;
- підвищений комфорт – 36 м³/год.
Системи не працюють на охолодження, але можливе встановлення додаткового джерела енергії для забезпечення правильного мікроклімату в спекотні періоди року. Це можуть бути кондиціонери будь-якого типу (настінні, канальні, касетні).
Підсумки
Проєктування, монтаж і налагодження систем мають бути якісними, тому щоб не втратити час і гроші, варто насамперед звернутися до професійних інженерів.
Припливно-витяжна вентиляція в квартирі ціна, дізнавайтеся у наших фахівців за номером (044) 599-10-20. Вони не тільки допоможуть у виборі, а й розкажуть, для чого потрібна вентиляція в квартирі, чому буває погана вентиляція в квартирі, що робити і на що передусім потрібно звертати увагу під час вибору техніки.
Якщо вам потрібна вентиляція в квартирі Київ, то найкраще вибирати перевірених виробників на ринку кліматичної техніки. Німецький бренд Maico зарекомендував себе в Україні як довговічний і надійний виробник.