Навіщо потрібна примусова вентиляція у ванній кімнаті
Ванна кімната – приміщення, де кількість вологи, пари та різних запахів перевищує всі допустимі норми та показники. Як правило, природна вентиляція в санвузлі відсутня або її недостатньо, щоб ліквідувати вищевказані фактори. Тому у ванних кімнатах повинна бути організована примусова вентиляція.
Що таке примусова вентиляція?
Примусова вентиляція – це тип організації повітрообміну в приміщенні за допомогою витяжних вентиляторів та припливно-витяжних установок. Тільки вони можуть правильно здійснити циркуляцію повітря, усунути надмірну вологу, а також видалити неприємні запахи з ванної кімнати.
Реалізувати примусову вентиляцію у ванній можна декількома способами:
- завдяки витяжним вентиляторам осьового або відцентрового типу;
- за допомогою канального вентилятора, встановленого у підшивній зоні стелі.
Побутові вентилятори встановлюються у ванних кімнатах замість звичайних решіток, тобто в отвір вентиляційного каналу. Їхнє розташування залежить від проєкту цілої будівлі або окремо взятої квартири.
Найкраще, коли при будівництві враховують можливість опустити стелю настільки, щоб можна було змонтувати в підшивну зону повітроводи приточно-витяжної установки або канальний вентилятор.
При здійсненні в будинку, квартирі або офісі загальнообмінної вентиляції найбільше робиться акцент на провітрювання саме ванної кімнати. Все тому, що кожного разу, коли людина приймає душ або ванну, з’являється пара, яка відразу осідає на склі, поверхнях меблів і стінах у вигляді конденсату. Саме він згодом перетворює ваш санвузол на сприятливе середовище для розмноження бактерій, утворення цвілі та поширення грибка. А запахи, які залишаються в санвузлі після кожного його відвідування людиною, постійно накопичуються, але нікуди не уходять. В результаті, без якісного повітрообміну у ванній кімнаті неприємно перебувати, і навіть можна підхопити якесь захворювання чи інфекцію.
Як зробити примусову вентиляцію ванної
Витяжна вентиляція санвузлів та ванних кімнат здійснюється за допомогою витяжних вентиляторів: осьових або відцентрових. Перший тип пристроїв застосовується, якщо опір системи становить приблизно 10-15 Па, тоді як другий тип – при опорі більше 40 Па. Вентилятор осьового типу встановлюється безпосередньо у витяжний канал, а відцентровий (типу Maico ER) монтується у підшивній зоні стелі або в отвір стіни.
Якщо туалет і ванна кімната відокремлені, то в кожному приміщенні існує вихід в загальний вентиляційний канал, який закривається решітками. У такому разі видалення відпрацьованого повітря відбувається за допомогою витяжного вентилятора, змонтованого в зону підшивної стелі або спеціально відведеному місці.
Для ефективної роботи витяжної вентиляційної системи санвузлів та ванних кімнат потрібно передбачити безпорогову систему. Це потрібно для того, щоб повітря без особливого опору проникало в приміщення для подальшого його видалення. Якщо пороги є, то в двері встановлюються решітки.
Обладнання для витяжної вентиляції ванної кімнати
Компанія Maico як світовий лідер у сфері вентиляції, має у своєму арсеналі повний набір обладнання, щоб здійснювати повітрообмін у всіх приміщеннях на належному рівні.
Осьові вентилятори
У сегменті побутового обладнання серед настінних вентиляторів освого типу найкращими параметрами якості роботи характеризується Maico ECA 100 ipro. Спершу про головне:
- Показник продуктивності високий – об’ємна витрата повітря 78/92 м³/год.
- Пристрій працює взагалі безшумно, тобто ніякого дратівливого шуму чи гудіння ви не почуєте.
- Він має високий ступінь захисту навіть від прямих водних струменів – IPX5, так що для ванної кімнати Maico ECA 100 ipro H (з датчиком вологості) – це найоптимальніший варіант.
- Двигун у всіх моделях Maico, у тому числі і серії ECA ipro, енергозберігаючий, а також зносостійкий, тому що працює підшипниках.
Відмінною якістю цієї лінійки є можливість працювати 24 години на добу.
Чудові технічні характеристики разом з бездоганним дизайном (за гарний зовнішній вигляд пристрій нагороджений премією Red Dot Design Award) не залишать байдужим навіть найвибагливішого покупця.
Спрощенішим аналогом Maico ECA ipro є лінійка AWB С. Їх вартість значно нижча, але й за характеристиками вони скромніші.
Відцентрові вентилятори
Гідним варіантом пристрою для витяжки повітря з ванної або санвузла серед вентиляторів відцентрового типу є серія Maico ER. Вони призначені для децентралізованої витяжної вентиляції одного чи двох приміщень.
Для прихованого монтажу підійде вентиляційний вузол Maico ER 60/100, а для настінного – корпусні пристрої Maico ER-AP і ER-APB (з вогнестійким корпусом).
Для ванних кімнат, санвузлів, пралень та душових підійдуть моделі Maico ER 60 GVZC EC з можливістю перемикання базового навантаження та регульованим таймером затримки і вибігу або Maico ER 60 H з датчиком вологості. Варто відзначити, що перевагою даних вентиляторів є рекордно низький рівень шуму, точніше його повна відсутність.