4 грубі помилки при виборі вентилятора у ванну кімнату і санвузол
Найпоширеніші помилки при виборі вентилятора у ванну та санвузол та їх наслідки на реальних прикладах.
1. Вибрали не той тип вентилятора (осьовий або відцентровий)
Якщо ваша квартира знаходиться на 5-му поверсі 25-поверхового будинку, і ви купили собі осьовий вентилятор з витратою повітря 100 м³ при тиску 1-5 Па, то в результаті продуктивність буде всього 2 м³. А річ у тому, що вентилятор малопотужний, тому не зможе видалити номінальну кількість повітря із ванної та викинути його назовні. Значить, тип вентилятора підібрано неправильно. У таких випадках потрібно застосовувати не осьові пристрої, а відцентрові, які створюють більший тиск та зможуть ефективніше видаляти відпрацьоване повітря із приміщення.
Якщо ви зупинили свій вибір на відцентровому вентиляторі, наприклад, Maico з адаптивним двигуном, тоді нічого страшного не станеться.
Але! Можуть виникнути проблеми із встановленням. Розглянемо ситуацію, коли осьовий вентилятор буде для вашого санвузла більш відповідним варіантом, ніж відцентровий.
Уявіть, що ремонт у санвузлі практично закінчено, останній штрих – встановити витяжний вентилятор. І ось ви придбали гарний відцентровий вентилятор і не врахували, що його потрібно вбудовувати в стелю або робити отвір в стіні спеціально під розмір корпусу.
Цю проблему можна вирішити і іншим способом – встановити відцентровий вентилятор накладного типу, наприклад, Maico ER-AP, але врахуйте, що він не так привабливо виглядатиме в інтер’єрі як мініатюрна осьова модель Maico ECA ipro.
2. Не врахували площу/об’єм приміщення ванної кімнати/санвузла
При підборі вентилятора слід керуватися діючими нормами законодавства, згідно з якими розраховується певний номінал витрати повітря для кожного санвузла. Залежно від площі приміщення цей параметр може змінюватися.
Наприклад, якщо в приміщенні з джакузі площею 18 м2 встановити осьовий вентилятор з витратою повітря 60 м3, то вентиляція буде неефективною.
При встановленні вентилятора в невеликому приміщенні головне, щоб пропускна здатність щілини дверного отвору була достатньою. Наприклад, якщо в санвузлі площею 4 м² встановити відцентровий вентилятор Maico ER 60, необхідно забезпечити приплив повітря 60 м³. Якщо щілина під дверима або переточна решітка сприяє такому значенню, то жодних проблем з організацією правильного повітрообміну не виникне.
Об’єм приміщення можна розрахувати, знаючи його висоту та площу.
3. Неправильно підібрали модель за продуктивністю
Стандартна процедура купівлі вентилятора у спеціалізованих магазинах відбувається таким чином: телефонуєте менеджеру, вказуєте параметри санвузла, далі фахівець підбирає пристрій. Виходячи з вимог щодо продуктивності та тиску, консультант пропонує ряд моделей, що відрізняються за ціною та брендом.
Якщо ж людина самостійно підібрала собі вентилятор, у якого недостатня продуктивність для забезпечення нормативних параметрів у даному приміщенні, це призведе до неефективної вентиляції, волого- та теплонадлишків та неприємного запаху.
Якщо продуктивність більша, ніж потрібно, і пропускна здатність щілини дверного прорізу не забезпечує припливу повітря в потрібній кількості, то буде протяг (гучно ляскають двері, з’являється свист).
4. Купили вентилятор без таймера чи датчика вологості.
Якщо підібрали вентилятор у санвузол без таймера.
Припустимо, ви знаходилися у ванній 15 хвилин, прийняли душ, з’явилося багато пари та конденсату. Потім вийшли, вентилятор вимкнувся, але волога в приміщенні залишилася. Як наслідок, неефективна витяжна вентиляція, поява конденсату та грибка на поверхнях, розмноження бактерій, псування меблів та сантехніки.
Ось якби вентилятор працював за таймером із затримкою часу ще на кілька хвилин, то встиг би видалити всю зайву вологу з приміщення.
Рекомендовані моделі з таймером: Maico ER 60 VZ, Maico ER 60 VZC, Maico ECA 100 ipro VZC, Maico ECA 100 ipro KVZC.
Якщо підібрали вентилятор без датчика вологості.
Пристрої з датчиком вологості потрібно встановлювати, якщо вентилятор не встигає за таймером здійснити інтенсивну витяжку повітря та привести рівень вологості до норми. Вентилятори з гігростатом працюють доти, доки рівень вологості не нормалізується.
Рекомендовані моделі: Maico ER 60 H, Maico ECA 100 ipro H.
А також існують моделі, які роблять використання вентилятора простим та зручним, наприклад:
- Maico ER 100 F, Maico ECA 100 ipro F – з датчиком світла (фотоелектронікою);
- Maico ECA 100 ipro B/KB – з датчиком руху;
- Maico ER 60 G – з перемиканням базового навантаження;
Maico ER 60 I – з інтервальним вимикачем.
Підводячи підсумок, радимо передбачати місце для встановлення вентилятора ще на стадії ремонту, а при виборі моделі – враховувати обсяг приміщення та звертати увагу на додатковий функціонал пристроїв. І грамотні спеціалісти вам завжди допоможуть!
Пам’ятайте, що правильний підбір вентилятора для ванної заощадить ваші гроші та збереже здоров’я!