Централізована витяжна вентиляція у багатоквартирних будинках

Ольга Мочалова
Ольга Мочалова

Одним з головних елементів будь-якого багатоквартирного будинку є ретельно організована система вентиляції, що добре функціонує. Без припливу свіжого повітря до житлових приміщень неможливо говорити про будь-який комфорт у квартирі. Тому цьому питанню варто приділити особливу увагу, адже правильна циркуляція повітря прямо впливає на здоров’я всієї родини.

Види вентиляції у багатоквартирних будинках

Існує обмежена кількість варіантів для організації вентиляції у багатоповерховому будинку:

 1. Природна вентиляція – повітря потрапляє у приміщення природним шляхом і виводиться через витяжні повітропроводи за допомогою природної тяги.
 2. Примусовий приплив/природна витяжка – така система використовується переважно у будинках понад 30 поверхів. До головних переваг цієї вентиляції відноситься рівномірний розподіл повітря по всіх квартирах незалежно від їх розташування, можливість нагрівання або охолодження повітря, що подається. Мінусом такої системи є складність її організації та високий рівень шуму регуляторів витрати.
 3. Природний приплив/примусова витяжка – відпрацьоване повітря ефективно виводиться за допомогою спеціального вентиляційного обладнання. Такі системи користуються великою популярністю в країнах ЄС завдяки своїй практичності та простоті.
 4. Примусова вентиляція – приплив та витяжка повітря здійснюється механічно. Даний вид вентиляції характеризується великою кількістю плюсів, включаючи можливість рекуперації тепла, однак таке задоволення коштує недешево.
Потрібна консультація щодо обладнання?
Ви можете звернутись до наших експертів за допомогою
Зв’язатись

Організація однотрубної витяжної вентиляції на базі системи Maico Centro

Система Centro для централізованої витяжної вентиляції ідеально підходить для багатоповерхових будинків та здатна забезпечити якісний повітрообмін у Вашій квартирі.

Ця система включає кілька елементів:

 • відцентровий даховий вентилятор GRD із двигуном EC;
 • корпус для прихованого монтажу ER-UP із витяжним відцентровим вентилятором Maico серії ER для прихованого монтажу;
 • витяжний відцентровий вентилятор Maico серії ER-AP для настінного монтажу;
 • дверні вентиляційні решітки MLK.

Принцип роботи вентиляційної системи досить простий: центральний вентилятор на даху через витяжні елементи у ванній та кухні видаляє використане вологе повітря. Зовнішнє повітря без протягу надходить через припливні елементи у квартиру.

Переваги однотрубної витяжної вентиляції

 1. Можливість організації “правильної” вентиляції. При встановленні в спальнях, вітальні та інших житлових приміщеннях припливних елементів з фільтрами та шумоізоляцією, а в кухні, санвузлі та ванній кімнаті – витяжних вентиляторів Maico серії ER, напрямок руху повітря по квартирі буде правильним: з “чистих” приміщень у “брудні”.
 2. Низький рівень шуму. Обладнання Maico відрізняється чудовими шумовими характеристиками, його роботу не чути навіть у заміських будинках за відсутності шуму на вулиці. Не кажучи вже про багатоповерхові будинки, де вулиця шумить навіть уночі.
 3. Можливість самостійного керування системою. Ви можете самостійно вибирати швидкість роботи вентиляторів. Знижена швидкість роботи (35 м3/год) дозволяє видаляти з квартири до 105 м3/год і рекомендується для безперервної роботи.

Основні елементи вентиляційної системи

Відцентровий даховий вентилятор оснащений двигуном EC та вбудованим блоком керування для підтримки постійного тиску або постійної об’ємної витрати. Вентилятор має 2 швидкості обертання для денного та нічного режимів. Ступінь захисту IP 45 гарантує надійність та тривалий термін експлуатації пристрою.

Відцентровий вентилятор для прихованого монтажу Maico ER 60/100 відповідає за ефективну витяжку повітря із приміщень. Відрізняється низьким рівнем шуму та максимальною продуктивністю. Моделі цієї серії можуть бути укомплектовані таймером уповільнення, датчиком освітлення, перемиканням базового навантаження, датчиком вологості, інтервальним вмикачем, триступеневим перемикачем, радіокеруванням.

Корпус прихованого монтажу Maico ER-UP підходить для вентиляторів серії ER 60/100. Пластмасовий викидний патрубок із автоматичним пластмасовим зворотним клапаном. Встановлюється у ванних, туалетах та кухнях, усередині або зовні шахти у стіні чи стелі.

Відцентровий вентилятор для настінного монтажу Maico ER-AP фактично дублює всі функції та характеристики Maico серії ER. Різниця полягає лише у способі монтажу.

Дверна вентиляційна решітка Maico MLK для ванних, туалетів або кухонь. Виріб виконаний із пластмаси білого кольору та використовується для припливної та витяжної вентиляції.

Підсумок

Однотрубна витяжна система вентиляції на основі обладнання Maico є оптимальним рішенням для повітрообміну у квартирах у багатоповерхових будинках. Дізнатись докладніше про вентиляційне обладнання Maico, а також підібрати потрібну Вам техніку можна на нашому сайті, або проконсультувавшись зі спеціалістами Maico Україна, за телефоном (044) 599-10-20.

Замовити консультацію

  Натискаючи кнопку “Надіслати”, ви погоджуєтесь з Правилами обробки персональних даних