Де і як встановити вентилятор для ванної Maico?

Ольга Мочалова
Ольга Мочалова

Вентиляція – це контрольований повітрообмін, який забезпечується спеціальною технікою різної потужності, габаритів та різного функціоналу.

Вентиляція буває припливною і витяжною, залежно від того, яку проблему в будинку ви маєте намір вирішити. Обидві системи необхідні, головне, на що потрібно звертати увагу – це виробник. Одним із лідерів на ринку України є Maico.

Потрібна консультація щодо обладнання?
Ви можете звернутись до наших експертів за допомогою
Зв’язатись

На сьогоднішній день однією з найпоширеніших проблем є підвищена вологість, конденсат та грибок у ванних кімнатах. Це безпосередньо пов’язане з відсутністю правильної прохідності повітря, внаслідок відсутності вентиляції в приміщеннях. До того ж, більшість ванних кімнат не мають вікон, і здійснити провітрювання практично неможливо.

Реалізація професійно підібраної вентиляції допоможе позбавити будинок всіх вище обумовлених проблем, з якими стикається кожна друга людина.

Частим питанням при виборі вентилятора є “У якому місці і як встановити вентилятор?“. І відповісти собі на це питання необхідно ще до купівлі вентилятора. І ось чому.

Кожен вентилятор має певний ступінь захисту, залежно від якого передбачена певна зона розміщення та відстань техніки згідно з DIN VDE 0100-701.

У кожному санітарному приміщенні для встановлення вентиляторів є певні зони (всього їх 3). Вони існують для максимально якісного встановлення електроприладів з урахуванням різних вимог до ступеня захисту.

Для того, щоб правильно вибрати вентилятор для ванної кімнати, зверніть увагу на таблицю зонування:

ЗонаДопустима напругаСтупінь захисту IP для електричних витратних матеріалів
0змінний струм 12 В або постійний струм 30 ВIP X7
1230 В (вентилятори)IP X5
2230 ВIP X4 (IP X5, якщо є прямий вплив струменя води)

Враховуючи ступінь захисту обраної техніки ЄСА, потрібно дотримуватись певних відстаней до зони душу або ванної. Приклад показано на фото вище.

Вентилятори Maico мають свій ступінь захисту, який необхідно враховувати під час монтажу витяжного вентилятора:

АртикулВиконанняСтупінь захисту IP
ECA 100 iproСтандартне виконанняХ5
ECA 100 ipro HРегулювання із датчиком вологостіХ5
ECA 100 ipro ВДатчик руху Х5
ECA 100 ipro VZC Регульований таймер із уповільненнямХ5
AWB 100 CСтандартне наповненняХ4
AWB 100 TCЗ регульованим таймеромХ4
AWB 120 HCРегулювання із датчиком вологостіХ4
ER 60Стандартне виконанняХ5
ER 60 VZCКонтрольований таймерХ5
ER 60 HРегулювання із датчиком вологостіХ5

Вентилятори для ванної від Maico – це високопродуктивна техніка, з великим вибором модифікацій та виконань. Також важливо відзначити лаконічний дизайн вентиляторів, що підійдуть практично до будь-якого інтер’єру.

Враховуючи всі вищезгадані фактори, ви забезпечите свій будинок максимальним комфортом і якісною технікою. Пам’ятайте про дотримання зон, здійснюючи вибір та монтаж вентилятора, оскільки неправильне встановлення може спричинити поломку техніки та додаткові витрати.

Не впевнені, як вибрати вентилятор для ванної Maico? Звертайтеся за номером (044) 599-10-20 і ми допоможемо вам у підборі вентиляторів Maico, виходячи з ваших потреб. Наші фахівці можуть встановити вентилятор у ванну, що гарантує його надійну та тривалу роботу.

Замовити консультацію

    Натискаючи кнопку “Надіслати”, ви погоджуєтесь з Правилами обробки персональних даних