Вентустановки Maico WS, WR та WRG для вентиляції приватного будинку

Ольга Мочалова
Ольга Мочалова

Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла – це комплексна система, яка забезпечує ефективний повітрообмін у приміщенні та є оптимальним варіантом для вентиляції приватного будинку. Така система включає в себе цілу низку елементів, їх коректна установка і правильна взаємодія дозволяють досягти максимально високого ККД.

Установка системи припливно-витяжної вентиляції забезпечить циркуляцію свіжого та очищеного від пилу, мікробів, пилку, сторонніх запахів повітря, рекуперація відповідає за енергоефективність системи та збереження тепла всередині приміщення.

У цій статті описано приклади реалізації припливно-витяжної вентиляції з використанням установок Maico серій WS, WR та WRG.

Як працює припливно-витяжна вентиляція із рекуперацією тепла?

Вся система складається з центрального блоку рекуперації тепла, припливних та витяжних вентиляторів, повітряних фільтрів, теплообмінника, приладу керування, повітроводів та інших елементів.

Система повітроводів витягує тепле повітря з кімнат, схильних до утворення неприємних запахів і вологості, таких як кухня, ванна кімната, туалет, і охолоджує його за допомогою теплообмінника. У той же час свіже, холодне зовнішнє повітря надходить усередину приміщення і пропускається через теплообмінник. Далі відбувається процес обміну теплом між теплоносіями: нагріте витяжне повітря віддає певний відсоток тепла чистому повітрю, що знижує втрати тепла вентиляції приблизно 70 – 90%. За допомогою системи контролю можна змінювати цілу низку ключових параметрів: час, температуру, швидкість повітрообміну і т. д.

Потрібна консультація щодо обладнання?
Ви можете звернутись до наших експертів за допомогою
Зв’язатись

Припливно-витяжні установки Maico

Для організації ефективної системи припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією можуть використовуватися такі установки:

 • Maico WS 150 – підходить для будинків із житловою площею до 120 м2. Витрата повітря установки становить від 70 до 165 м3/год, ефективність рекуперації тепла – 90%. Діаметр з’єднань – 125 мм.
 • Maico WS 250 – підходить для будинків із житловою площею до 200 м2. Витрата повітря установки становить від 100 до 250 м3/год, ефективність рекуперації тепла – 92%. Діаметр з’єднань – 160 мм.
 • Maico WRG 180 EC – підходить для будинків із житловою площею до 120 м2. Витрата повітря установки становить від 50 до 180 м3/год, ефективність рекуперації тепла – 90%. Діаметр з’єднань – 125 мм.
 • Maico WR 300 – підходить для будинків із житловою площею до 250 м2. Витрата повітря установки становить від 100 до 300 м3/год, ефективність рекуперації тепла – 90%. Діаметр з’єднань – 160 мм.
 • Maico WR 400 – підходить для будинків із житловою площею до 300 м2. Витрата повітря установки становить від 100 до 400 м3/год, ефективність рекуперації тепла – 90%. Діаметр з’єднань – 160 мм.
 • Maico WR 600 – підходить для будинків із житловою площею до 400 м2. Витрата повітря установки становить від 200 до 550 м3/год, ефективність рекуперації тепла – 90%. Діаметр з’єднань – 225 мм.

Вимоги до розташування припливно-витяжного агрегату

Розташування установки повинно відповідати певним правилам та стандартам:

 • Установка всередині будівлі: підвал, горище, спеціальна шафа.
 • Розміщення поруч із решіткою для витяжки повітря.
 • Підключення до дренажної системи (для відведення конденсату).
 • Забезпечення доступності для обслуговування та ремонту.
 • Якщо прилад встановлений у кімнаті з підвищеною вологістю, приміщення має бути забезпечене додатковою вентиляцією для захисту від корозії.
 • Розміщення у приміщенні, захищеному від морозу.

Правильна організація припливно-витяжної вентиляції

Перед монтажем системи припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла потрібно ретельно спланувати і прорахувати безліч факторів, включаючи розрахунок швидкості та об’єму повітря, перерізів повітроводів, розподілу зон припливного та витяжного повітря, наскрізних зон.

Кожна кімната в будинку має бути віднесена до однієї із трьох зон:

 1. Зона припливного повітря – вітальня, їдальня, спальня, дитяча, робочий кабінет і т. д.
 2. Зона витяжного повітря – кухня, ванна кімната, санвузол, пральня, підсобне приміщення.
 3. Наскрізна зона – коридор, хол, сходовий майданчик, ганок.

Іншими словами, повітря надходить у житлові кімнати, проходить через наскрізні зони та витягується у приміщеннях з високим рівнем вологості чи неприємними запахами. Така циркуляція з “чистих” приміщень у “брудні” запобігає попаданню в житлові кімнати повітря з кухні та санвузлів.

Установка системи вентиляції: покрокова інструкція

 • Крок 1. Укладання гнучких труб у стельовій зоні, фіксація та прикріплення до залізних стійок.
 • Крок 2. Свердління отворів для кронштейнів, з’єднання гнучких труб із адаптерами.
 • Крок 3. Розташування припливно-витяжної установки, підключення сифону.
 • Крок 4. Встановлення розподільників повітря, підключення гнучких труб.
 • Крок 5. Установка повітроводів та шумоглушників, підключення до припливно-витяжної установки.
 • Крок 6. Установка решіток та/або дахових ковпаків для витяжного та зовнішнього повітря.
 • Крок 7. Встановлення припливних та витяжних повітряних клапанів.

Підсумок

Система припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла є ідеальним рішенням для приватного будинку. Дізнатись більше про вентиляційне обладнання Maico а також проконсультуватися зі спеціалістами та підібрати необхідну Вам техніку можна за телефоном (044) 599-10-20.

Замовити консультацію

  Натискаючи кнопку “Надіслати”, ви погоджуєтесь з Правилами обробки персональних даних