Як вибрати вентилятор для ванної кімнати?

Ольга Мочалова
Ольга Мочалова
Зміст:

  Вентиляція ванної кімнати важлива для створення комфортного мікроклімату в квартирі або будинку не менше, ніж опалення або кондиціонування. Вентиляція, що неправильно працює, або її відсутність згубно впливає на Ваше здоров’я та оздоблення ванної кімнати.
  Який сенс робити дорогий ремонт, якщо відсутність якісної вентиляції зведе всі Ваші зусилля і грошові витрати нанівець? Ця стаття пояснить, навіщо потрібна вентиляція у ванній, як її організувати і як вибрати вентилятор для ванної кімнати.

  Чим же така важлива вентиляція ванної кімнати?

  Головною функцією вентиляції ванної кімнати є усунення вологи. У приміщенні, де часто користуються водою, поява вогкості неминуча. Особливо якщо це приміщення маленьке і не має вікон. Високий рівень вологості стає причиною утворення грибка і цвілі, руйнує сантехніку, облицювальну плитку, меблі. І це вже не кажучи про досить неприємний запах затхлості та появу різних комах. Що й казати, такі умови сприяють розвитку респіраторних та алергічних захворювань і вкрай небажані для людського організму, особливо дитячого. Звідси випливає логічний висновок про необхідність ефективної вентиляції для ванної кімнати.

  Яка буває вентиляція і як її правильно організувати?

  Існує два основних типи вентиляції: природна і примусова. Природна вентиляція ванної кімнати являє собою приплив і витяжку повітря через наявні в приміщенні вентиляційні канали. Однак не варто занадто сильно покладатися на цей спосіб, адже ефективність такої вентиляції вкрай низька. Канали для природної вентиляції швидко засмічуються, а чистити їх вельми проблематично. Тому свіже повітря в приміщення практично не потрапляє.

  Використання тільки природної вентиляції не забезпечить належного повітрообміну у ванній кімнаті та є фактично лише напівзаходом. Оптимальним рішенням для організації якісного вентилювання ванної кімнати є використання примусової вентиляції.

  Робота примусової вентиляції забезпечується за допомогою встановлення вентиляторів, які подають або забирають необхідну кількість повітря в приміщення або з нього. Переваги такого типу вентиляції цілком очевидні – це і можливість регулювання об’єму припливного і витяжного повітря, і висока ефективність усунення вологості з ванної кімнати.

  Потрібна консультація щодо обладнання?
  Ви можете звернутись до наших експертів за допомогою
  Зв’язатись

  Звісно, організація примусової вентиляції потребуватиме вкладення певних коштів, але це обійдеться набагато дешевше, ніж ремонт у ванній кімнаті та заміна загубленої зайвою вологою побутової техніки.

  Ринок вентиляторів для ванних кімнат рясніє величезною кількістю брендів і моделей, починаючи від найпростіших і бюджетних варіантів, закінчуючи обладнанням преміум-класу. Ми пропонуємо Вашій увазі кілька пристроїв від німецького бренду Maico, які ідеально підійдуть для вентиляції ванної кімнати у квартирі або будинку.

  Обладнання Maico для вентиляції у ванній кімнаті

  • Припливний клапан Maico ALD

  Припливний клапан Maico ALDЦей пристрій для організації децентралізованої припливної вентиляції. Клапан розрахований для використання в невеликих приміщеннях і монтується безпосередньо в стіну. Використання клапана Maico ALD запобіжить утворенню вакууму у ванній кімнаті та забезпечить приплив повітря в необхідній кількості, а також його правильний розподіл.

  Припливний клапан Maico ALD складається з повітропроводу, зовнішньої решітки і власне регульованого вручну клапана. Середній обсяг повітря, що подається в приміщення, становить від 27 до 32 м³/год, залежно від моделі.

  Головною перевагою клапана перед вентиляторами є наявність фільтра очищення класу G2, який видаляє з повітря, що надходить у приміщення, пил, комах та інші шкідливі мікроелементи.

  Крім того, певні моделі клапанів оснащені термостатом, який відповідає за автоматичне регулювання витрати повітря.

  Припливні клапани Maico серії ALD заведено розділяти за діаметром повітропроводу і матеріалом зовнішньої решітки:

  • Припливний клапан Maico ALD 10 з діаметром повітропроводу 100 мм і об’ємною витратою повітря 32 м³/год. Матеріал виготовлення зовнішньої решітки – пластмаса.
  • Припливний клапан Maico ALD 10 Т з діаметром повітропроводу 100 мм і об’ємною витратою повітря 27 м³/год. Клапан обладнаний вбудованим термостатом. Матеріал виготовлення зовнішньої решітки – пластмаса.
  • Припливний клапан Maico ALD 12 S з діаметром повітропроводу 125 мм і об’ємною витратою повітря 30 м³/год. Матеріал виготовлення зовнішньої решітки – пластмаса.
  • Припливний клапан Maico ALD 12 SVA з діаметром повітропроводу 125 мм і об’ємною витратою повітря 30 м³/год. Матеріал виготовлення зовнішньої решітки – нержавіюча сталь.
  • Припливний клапан Maico ALD 125 з діаметром повітропроводу 125 мм і об’ємною витратою повітря 30 м³/год. Матеріал виготовлення прямокутної зовнішньої решітки – пластмаса.
  • Припливний клапан Maico ALD 125 VA з діаметром повітропроводу 125 мм і об’ємною витратою повітря 30 м³/год. Матеріал виготовлення круглої зовнішньої решітки – нержавіюча сталь.
  • Припливний клапан Maico ALD 160 з діаметром повітропроводу 160 мм і об’ємною витратою повітря 30 м³/год. Матеріал виготовлення прямокутної зовнішньої решітки – пластмаса.
  • Припливний клапан Maico ALD 160 VA з діаметром повітропроводу 160 мм і об’ємною витратою повітря 30 м³/год. Матеріал виготовлення круглої зовнішньої решітки – нержавіюча сталь.
  • Вентилятор Maico ECA ipro

  Побутовий осьовий вентилятор Maico серії ECA ipro ідеально підходить для встановлення в невеликих приміщеннях, включно з ванними кімнатами та санвузлами. Пристрій вирізняється високою ефективністю і без зусиль забезпечить необхідний повітрообмін у ванній. Вентилятори серії ECA ipro існують у 2-х стандартних розмірах з діаметром повітропроводу 100 мм і 150 мм.

  Осьовий вентилятор Maico ECA ipro може працювати у двох режимах і підтримує підключення до подвійного вимикача. У першому режимі продуктивність пристрою становить 78 м³/год, а в другому 92 м³/год. Без підключення подвійного вимикача вентилятор буде функціонувати тільки в одному з режимів.

  Вентилятори цієї серії мають цілу низку істотних переваг, що виділяє їх серед аналогів. Перш за все, варто відзначити неймовірно низький рівень шуму під час роботи. На 1-й швидкості вентилятора він становить лише 27 дБ (А), а на другій – 32 дБ (А). Такі показники гарантують комфортну експлуатацію вентилятора – навіть на максимальній потужності він практично безшумний.

  Ще один плюс моделей серії ECA ipro – стильний і ретельно продуманий дизайн, який отримав кілька нагород на міжнародних виставках. Дійсно, передня панель пристрою має настільки вишуканий вигляд, що відразу й не зрозумієш, що перед тобою вентилятор. Він чудово впишеться в будь-який інтер’єр і стане його справжньою родзинкою.

  Надійний захист вентилятора від води і вологості також є перевагою даного агрегату. Також як і його висока енергоефективність та економічність. Крім стандартної комплектації, вентилятори Maico серії ECA ipro можуть додатково оснащуватися вбудованою заслінкою з електроприводом, таймером, датчиком вологості, датчиком руху і датчиком освітленості.

  Залежно від комплектації змінюється маркування моделі:

  • Maico ECA 100/150 ipro – стандартна комплектація;
  • Maico ECA 100/150 ipro VZC – з таймером і регулятором швидкості;
  • Maico ECA 100/150 ipro F – з датчиком освітленості;
  • Maico ECA 100/150 ipro B – з датчиком руху;
  • Maico ECA 100/150 ipro K – із вбудованою заслінкою з електроприводом;
  • Maico ECA 100/150 ipro KVZC – із вбудованою заслінкою з електроприводом, таймером і регулятором швидкості;
  • Maico ECA 100/150 ipro KF – із вбудованою заслінкою з електроприводом і датчиком освітленості;
  • Maico ECA 100/150 ipro KB – з вбудованою заслінкою з електроприводом і датчиком руху;
  • Maico ECA 100/150 ipro H – з датчиком вологості;
  • Maico ECA 100/150 ipro KH – з вбудованою заслінкою з електроприводом і датчиком вологості.
  • Вентилятор Maico ER

  Відцентровий побутовий вентилятор Maico серії ER являє собою відмінне рішення для організації вентиляції у ванній кімнаті. Пристрій здатний забезпечувати ефективну вентиляцію відразу двох кімнат, що дуже зручно для розділених санвузлів і ванних.

  Витяжні вентилятори Maico ER діляться на 2 основні групи – Maico ER 60 і Maico ER 100. Вони відрізняються об’ємом повітря, що витрачається, потужністю і деякими іншими характеристиками.

  • Maico ER 60 – об’ємна витрата повітря становить 62 м³/год, споживана потужність – 21 Вт, швидкість обертання 1250 об/хв, рівень шуму 40 дБ(А).
  • Maico ER 100 – об’ємна витрата повітря становить 101 м³/год, споживана потужність – 29 Вт, швидкість обертання 1900 об/хв, рівень шуму 49 дБ(А).

  Вентилятори Maico серії ER підійдуть як для децентралізованої системи вентиляції з одиночним вентиляційним стояком, так і для централізованих систем вентиляції із загальним каналом. У разі використання пристрою для роботи на дві кімнати, продуктивність вузла розподіляється неоднаково – 60% на головне приміщення і 40% на додаткове.

  До переваг вентиляторів Maico ER належить висока ефективність, простота монтажу та привабливий зовнішній вигляд.

  Вентилятори Maico ER можуть бути додатково укомплектовані різними датчиками, що відображається в їхньому маркуванні:

  • Maico ER 60/100 – стандартна комплектація;
  • Maico ER 60/100 VZ – із таймером уповільнення;
  • Maico ER 60/100 VZC – з регульованим таймером уповільнення;
  • Maico ER 60/100 G – з перемиканням базового навантаження;
  • Maico ER 60/100 H – з датчиком вологості;
  • Maico ER 60/100 I – з інтервальним вмикачем;
  • Maico ER 100 D – з триступеневим перемикачем;
  • Maico ER 100 RC – з радіокеруванням;
  • Maico ER 60/100 F – з датчиком освітлення.
  • Maico ECA

  Внутрішньотрубні вентилятори Maico ECA здатні забезпечити якісний повітрообмін у Вашій ванній кімнаті. Вони монтуються безпосередньо в труби, що гарантує відсутність шуму всередині приміщення. У разі потреби монтується одразу 2 пристрої, що подвоює натиск повітря.

  Вентилятор працює як на витяжку, так і на приплив повітря, може встановлюватися вертикально або горизонтально щодо осі обертання.

  Серія ECA включає в себе 3 моделі, які відрізняються діаметром і потужністю:

  • Maico ECA 11 Е – для труб діаметром 100 мм. Об’ємна витрата становить 105 м³/год, потужність – 13 Вт, швидкість обертання – 2500 об/хв, рівень шуму – 37 дБ(А).
  • Maico ECA 15/4 Е – для труб діаметром 150 мм. Об’ємна витрата становить 170 м³/год, потужність – 18 Вт, швидкість обертання – 1375 об/хв, рівень шуму – 29 дБ(А).
  • Maico ECA 15/2 Е – для труб діаметром 150 мм. Об’ємна витрата становить 320 м³/год, потужність – 38 Вт, швидкість обертання – 2600 об/хв, рівень шуму – 43 дБ(А).

  Усі вентилятори виконані з високоякісного пластику, що гарантує їхню надійність і довговічність.

  Підсумок

  Обираючи вентилятор для ванної кімнати, слід ретельно ознайомитися з різними варіантами, зважити всі плюси й мінуси такого обладнання, включно з продуктивністю, рівнем шуму і, звісно ж, вартістю. Купуючи обладнання німецького бренду Maico, Ви гарантовано отримаєте техніку найвищої якості з тривалим терміном експлуатації. Дізнатися докладніше про вентилятори і припливні клапани можна у фахівців компанії Maico Україна за телефоном (044) 599-10-20.

  Замовити консультацію

   Натискаючи кнопку “Надіслати”, ви погоджуєтесь з Правилами обробки персональних даних